اعلام حمایت جمعی از سردفتران از مهندس باهنر

یکشنبه دهم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و یک شمسی، نخستین بار، کانون سردفتران و دفتریاران میزبان نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی بود.

اردیبهشت 1391 اول بار بود که مهندس محمدرضا باهنر به تفصیل در جمع سردفتران و دفتریاران از سند رسمی، جایگاه دفاتر اسناد رسمی در نظام حقوقی کشور و نقش سند رسمی در تثبیت مالکیت و کاهش دعاوی در محاکم قضایی سخن می‌گفت و صدالبته که به علم و به تدبیر بود و موشکافانه.

نخست بار بود که کانون سردفتران، میزبان نایب رییس مجلس شورای اسلامی؛ مهندس محمدرضا باهنر بود و اگرچه که انتظار نگاهی شایسته و عالمانه و قانون مدار، از ایشان در حوزه سند رسمی و دفاتر اسناد رسمی را به حق داشتیم اما اعتراف می‌کنیم که تصور تحلیل و تبیینی چنین دقیق و با چنین ظرافتی را جز از فردی که تحصیل کرده‌ی حقوق و قضا باشد توقع نداشتیم.

و اعتراف می‌کنیم که کلام و تحلیل‌های قانونی و نگاه مدبرانه ی ایشان در این راستا، ما را بدین باور رهنمون داشت و به این باور رساند که چندین و چند دوره حضور پیاپی در قوه‌ى قانونگزاری با تمام قوا تاثیر خود را بر اشراف ایشان بر مواد و مفاد قانونی و تجزیه و تحلیل مبانی حقوق حقه ی ملت خصوصا در زمینه سند رسمی و دفاتر اسناد رسمی داشته است.

و اینک ما جمعی از سردفتران به عنوان بخش بزرگی از خانواده‌ى حقوقی کشور  با نزدیک شدن به زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، وظیفه‌ى خود دیدیم ضمن قدردانی از نگاه ایشان، و با توجه به رویکرد قابل توجه مهندس باهنر، نسبت به سردفتری، سند رسمی و دفاتر اسناد رسمی و نگاهی قانون محور و عالمانه‌ و دیدگاهی روشن به جایگاه سند رسمی، از کاندیداتوری ایشان و راهیابی وی به خانه ملت در دور جدید به ضرس قاطع اعلام حمایت نماییم و از سایر بخشهای جامعه حقوقی کشور نیز دعوت کنیم از ورود ایشان به عنوان کاندیدایی با نگاه روشن حقوقی استقبال کنند.

و العاقبه للمتقین

جمعی از سردفتران وبلاگنویس

اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و یک شمسی

/ 1 نظر / 22 بازدید
disert

با سلام. اقا بهتره ما از کسی حمایت نکنیم. متاسفانه رسانه ها و در راس آنها صدا و سیما انقدر نظر مردم را نسبت به دفاتر منفی کرده است که از هرکسی حمایت کینم مردم فکر میکنند صرفا بخاطر منافع مادی و صنفی خودمان است. و هرگز فکر نمیکنند بخش عمده ای از حمایتهای ما بخاطر حمایت از حق و حمایت از امنیت معاملات و ثبیت مالکیت مردم و تخصص ما در زمینه حقوق مدنی است . البته ناگفته نماند بی شخصیتی ها و خودفروشیهای معدودی از همکاران نیز ضربه بزرگی به دفاتر اسناد رسمی وارد کرده است.