فردا 17 آذر سردفتران و دفتریاران سرنوشت خود را رقم میزنند

به نقل از وبلاگ جامعه سردفتران یزد :

تولد پنجمین کانون سردفتران/ فردا یزدی ها مستقل می شوند رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران از پنجمین انتخابات کانون سردفتران در کشور خبر داد.

محمدرضا دشتی اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح روند انتخابات اعضای کانون سردفتران گفت: تشکیل کانون سردفتران در سال 1316 تصویب شد و وزیر دادگستری به عنوان رئیس این کانون وظیفه انتصاب اعضا را تا 18 دوره بر عهده داشت.

این روند تا سال 1354 ادامه داشت تا اینکه در تیرماه همان سال انتخاباتی مستقل برگزار شد و برای نخستین بار اولین رئیس کانون سردفتران به نام احمد دامغانی در تهران منصوب شد. بعد در سال 58 شورای انقلاب با تائید اعضای جدید کانون سردفتران وارد شد و پس از 22 سال (1380) نخستین انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران به صورت مستقل در تهران برگزار شد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه هم اکنون استانهای اصفهان، فارس، تهران و خراسان رضوی کانون مستقل سردفتران و دفتریاران دارند گفت: فردا (جمعه) پنجمین انتخابات کانون سردفتران و دفتر یاران در استان یزد برگزار می شود.

در این انتخابات 120 سردفتر برای انتخاب 15 عضو به 18 کاندیدا رای می دهند.

منبع : خبرگزاری مهر

لازم به توضیح است فردا جمعه از ساعت 9 صبح الی 16 در سالن جامعه سردفتران و دفتریاران استان برای انتخاب اولین هیئت مدیره کانون استان یزد اخذ رای خواهد شد و قبل از شروع انتخابات جلسه و نشست گرم و پرشور سران دفاتر و دفتریاران با حضور جمعی از مقامات و مدیران کل دادگستری و ثبت و استانداری یزد برگزار میگردد و جناب آقای دکتر انجم شعاع معاونت محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باتفاق جنابان آقایان دشتی اردکانی و مسلم اقا صفری رئیس و نایب رئیس کانون تهران و ریاست کانون سردفتران اصفهان و تعدادی از اعضای هیئت مدیره جامعه سردفتران کرمان در این جمع حضور خواهند یافت

تعداد 122 سردفتر و 80 دفتریار در استان یزد وجود دارند که سران دفاتر 15 سردفتر از بین 20 سردفتر داوطلب و دفتریاران نیز 15 نفر از بین 16 داوطلب طبق ماده 61 و62 قانون دفاتر اسناد رسمی و آئین نامه اجرائی ماده 61 انتخاب و برای انتخاب و صدور ابلاغ اعضای هیئت مدیره به حضور ریاست سازمان ثبت معرفی خواهند شد

/ 0 نظر / 23 بازدید