دشتی اردکانی در دیدار با معاونت راهبردی رئیس قوه قضائیه

دفاتر اسناد رسمی در طول انقلاب و در تمام عرصه های دفاع مقدس، سازندگی، جهاد اقتصادی و کار، همواره بصیرت خود را در عمل نشان داده­ اند و ظرفیتی برای نظام و دستگاه قضائی هستند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی در دیدار با معاون راهبردی رئیس قوه قضائیه که به مناسبت ششم دی ماه در محل این معاونت انجام شد، دفاتر اسناد رسمی را نهادی برآمده از مردم دانست و با اشاره به قریب یک قرن خدمتگذاری این نهاد در حوزه «سندرسمی» به کشور گفت: دفاتر اسناد رسمی ظرفیتی برای نظام و دستگاه قضائی هستند و به عنوان نخستین بخش خصوصی- حاکمیتی در ایران، مفتخرند که همواره برای آینده کشور دلسوز و متعهد بوده اند.

 

وی افزود: همانگونه که در دیدار اعضای هیات مدیره کانون و نمایندگان کانون ها و جوامع استانی با رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین گردهمائی بزرگداشت ششم دی نیز اشاره داشتم، دفاتر اسناد رسمی در مواجهه با مشکلات از بصیرت و صبر کمک گرفته  اند.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، در ادامه به نقش دفاتر اسناد رسمی درجهت ایجاد نظم حقوقی در جامعه اشاره کرده و افزود: باتوجه به سابقه  تاریخی قریب به یکصدساله دفاتر اسناد رسمی، این نهاد، ظرفیت های عملی بسیاری در راستای ایجاد صلح اجتماعی دارد و همچنین می  تواند در اصلاح قوانین و مقررات قوانین حقوقی کشور، پیشنهادها و نظرات کاربردی داشته باشد.

 

وی آغازبه کار دفاتر خدمات الکترونیک قضائی را توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با 40 دفتر اسناد رسمی پایلوت در تهران، به منزله  یک اقدام ارزشمند در راستای استفاده از ظرفیت  های نهفته دفاتر اسناد رسمی توصیف کرد که می  تواند دادگستری ها را خلوت و رضایت مردم را در بهره  مندی از خدمات شبه قضائی موردنیازشان جلب کند.

 

محمدرضا دشتی اردکانی خاطرنشان کرد، دفاتر اسناد رسمی هیچ گاه و در هیچ مرحله  ای از فعالیت خود، از تامین محل دفتر گرفته تا هزینه  های پرسنلی و امکانات سخت  افزاری و نرم  افزاری مورد نیاز حتی ریالی بودجه به بیت  المال و دولت تحمیل نمی  کنند و تمام هزینه  های اداره یک دفتر اسناد رسمی توسط سردفتر تامین می 

/ 2 نظر / 34 بازدید
کریمی دفتر 4 شازند

سلام و دورود بی پایان برجناب میر وکیلی هر چند دیر شده ولی تبریک بنده را به مناسبت روز سردفتر بپذیرید.از هوای تفتیده و خشک ولی پر روح و صمیمی یزد به فضای بارانی و نمناک وپر از شور وشوق همکاران در بابلسر رفتیم جای شما و سایر همکاران یزدی بسیار خالی بود . خاطرات نشست یزد در شمال ایران برایمان تداعی شد.

امینی

سلام و عرض ادب . تبریک بنده را به مناسبت روز سردفتر گرچه با تأخیر بپذیرید . همچنین تبریک به مناسبت انتخابات کانون سردفتران یزد و امید است منشأ خیر و اثر کثیر باشد .